Orientačná ponuka


Bratislava

Múzeum mesta Bratislavy - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie

 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Domov

 

Z anonymity...

zakladne logo
V sekcii Z anonymity... postupne každý mesiac predstavíme v krátkom profile jedného z ľudí, bez ktorých by nefungovalo Múzeum mesta Bratislavy. Odpovedať budú na rovnaké otázky.
Odkedy pracuješ v MMB? Čo máš na svojej práci najradšej? Čo pokladáš za svoj najväčší profesný úspech? Čo považuješ na svojej práci za najzložitejšie? Ako prežívaš prítomnosť 21. storočia.

 
 
ZmenenéNázov a anotáciaZodpovedá
18.5.2020Z anonymity...vystupuje Milan Rubický
Mgr. art. Milan Rubický absolvoval VŠVU v Bratislave, odbor reštaurovanie polychrómovanej sochy z dreva a kameňa (2003). Cenné skúsenosti získal vo Veľkej Británii vo firme Plowden & Smith Ltd. v Londýne. Pôsobil na oddelení výtvarných artefaktov a na oddelení starožitného nábytku. Spolupracoval na projektoch: Speaker’s State Coach, nazývaný tiež ako Royal wedding coach – poslednýkrát použitý na svadbe Princa Charlesa a Lady Diany, ďalej v sídle Sutton place, Surry, kde sa venoval reštaurovaniu historického interiéru z dreva. Viac informácií o jeho zahraničnej práci čítajte na webových odkazoch uvedených pod rozhovorom.
PhDr. Beáta Husová
7.5.2020Z anonymity... vystupuje Dano Hupko
PhDr. Daniel Hupko, PhD., vedúci oddelenia dokumentácie. V roku 2008 absolvoval učiteľský smer, kombináciu dejepis – slovenský jazyk a literatúra na FF Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, prvý doktorát obhájil na FF Trnavskej univerzity. V Historickom ústave SAV v Bratislave obhájil titul. PhD. Tesne pred ukončením štúdia (2007) nastúpil do SNM – Múzea Červený Kameň v Častej – kde pracoval krátko ako dokumentátor a následne ako kurátor. Odborne spravoval zbierku porcelánu, skla, keramiky a zbierku textilu, kurátorsky i ako kustód.
PhDr. Beáta Husová

Zobraziť výber stĺpcov tabuľky »

 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Z anonymity...

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vyberáme:


Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

web & design , redakčný systém

  Prihlásiť sa