Orientačná ponuka


Bratislava

Múzeum mesta Bratislavy - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie

 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Ateliér mmb

 

Vyhlasujem stop nude - múzeum online

stop nude
Ahoj kamarátky a kamaráti, aj ja prežívam v týchto dňoch s vami ľuďmi ťažké chvíle. Na nás mačky vraj strašný vírus neútočí.Viete ako si ho predstavujem? Ako zlého draka z rozprávky, ktorý sa svojimi hlavami zavŕta a nechce sa dať vyhnať. A tie hlavy sa množia a množia hlavne vtedy, keď je veľa ľudí nakope. Preto radšej oželiem osobné stretnutia s vami v Ateliéri Múzeum má budúcnosť. Rozhodla som sa ísť s dobou. Idem online.

Úspešný cyklus Ako sa hrali naši... nahrádzam vyhlásením Stop nude - múzeum online. Pozývam vás na internetový program Povedačky z múzea, ktorý môžete sledovať z vašich izbičiek, doma v bezpečí. Vaša mačka Malvína!

 
 
 
Milé kamarátky, milí kamaráti, prihovárame sa vám aj my dve - Martinka a Bea. Pre priateľov Ateliéru, mačky Malvíny, ale aj tých, ktorí sa radi hrajú, prichádzame virtuálne na návštevu k vám domov s cyklom Povedačky z múzea.  Budeme sa spolu hrať a spomínať ako sa hrali naši rodičia, starí rodičia. Pripravíme pre vás príbehy hračiek z depozitára a  s nami si navyše vyrobíte vlastnoručne papierové hračky. Veríme, že zabavia vás aj vašich súrodencov. Rodičia s vami budú spolupracovať a tešiť sa, aké majú šikovné deti. 
Od 20. 3. 2020 vám každý piatok Bea napíše príbeh hračky z depozitára a Martinka vám pripraví návod na papierovú hračku. Spolu s mačkou Malvínou sa na naše stretnutia tešíme. A keď sa už budete hrať, tak si popritom môžete vypočuť napríklad aj pesničky našich kamarátov z Paci pac. 

Každý piatok nový príbeh a hračka. Viď nižšie!
 
ZmenenéNázov a anotáciaZodpovedá
17.6.2020Povedačky z múzea 19. 6. 2020
Viete čo je to meoskop? Prehliadač obrázkov. Ak chcete vedieť viac, tak si prečítajte príbeh od Bei. Martinka vám vyrobila úžasnú hračku - fenakistiskop, o ktorom sa tiež dočítate a zároveň si ho môžete vyrobiť. A ešte niečo, Povedačky z múzea končia, ale o to viac sa tešíme na naozajstné stretnutie, opäť 10. 10. 2020 na podujatí Ako sa hrali naši...
PhDr. Beáta Husová
12.6.2020Povedačky z múzea 12. 6 2020
Príbeh Bei vás zavedie do dávnej nepokojnej doby 15. storočia, rozpovie vám, kto to bol Ján Hus a husiti a prečo sú takí vzácni cínoví vojačikovia. Martinka má pripravených vojačikov z papiera. Na hru vám poslúžia rovnako, ako tí cínoví.
PaedDr. Martina Pavlikánová PhD.
5.6.2020Povedačky z múzea 5. 6. 2020
Ahoj kamarátky a kamaráti, skúste si pozrieť s rodičmi film Poklad na striebornom jazere. Uvidíte, že hneď ožijú a začnú spomínať na hry svojej mladosti. Určite si s vami radi prečítajú aj príbeh Bei o indiánskom stane a pomôžu vám ho aj vyrobiť. Martinka vám posiela opäť návod na jeho zhotovenie. Možno dostanete chuť byť vonku a hrať sa na indiánov...
PaedDr. Martina Pavlikánová PhD.
28.5.2020Povedačky z múzea 29. 5. 2020
Budúci páni inžinieri, inžinierky pozor! Bea vám posiela príbeh o stavebnici, aby ste sa mohli na svoju profesiu architekta alebo stavbára pripraviť. Martinka zase posiela inštruktáž a nápady na výrobu stavebnice z papiera.
PhDr. Beáta Husová
21.5.2020Povedačky z múzea 22. 5. 2020
Obliekacia bábika, je každá, ktorá si má čo prezliekať. Práve o takej vám Bea posiela príbeh. Martinka vám ukáže, ako si ju vyrobíte a verím, že to bude pre vás veľká inšpirácia a radosť z hry na módnu návrhárku.
PhDr. Beáta Husová
15.5.2020Povedačky z múzea 15. 5. 2020
Nový príbeh rozpráva o porcelánovej kávovej súprave. Nie len o jej vzniku, ale aj o tom, ako slušne v spoločnosti piť kávu, či čaj. Mačka Malvína a Bea vám dobre poradia. Nebude chýbať ani postup papierovej kávovej súpravy od Martiny. Po jej zhotovení môžete skúšať, ako správne kávu piť.
PaedDr. Martina Pavlikánová PhD.
6.5.2020Povedačky z múzea 8. 5. 2020
Povedačky z múzea vám na voľné dni prinášajú opäť zábavu. Bea s Malvínkou porozprávali Príbeh o kočíku, ktorý si onedlho môžete pozrieť aj na vlastné oči v Apponyiho paláci. Psst, tajné, ale o chvíľu otvoríme opäť...Martinka pripravila papierový kočík s bábikou - pohyblivou. Fantázia. Neveríte, presvedčte sa, čítajte a tvorte. Veľa slnka a radosti prajeme.
PaedDr. Martina Pavlikánová PhD.
29.4.2020Povedačky z múzea 1. 5. 2020
Radi cestujete vlakom? Ak áno, určite vás poteší príbeh, ktorý Bea venuje parným rušňom a prvým vlakom. Martinka tematicky pripravila nákres koľajníc a rušňa, ktorý si opäť môžete s nami vyrobiť.
PaedDr. Martina Pavlikánová PhD.
24.4.2020Povedačky z múzea 24. 4. 2020
Milé kamarátky a kamaráti, viete kde sa odohráva najviac dôverných rozhovorov v rodinách? Predsa v kuchyni. Odjakživa je srdcom každého domu, aj miestom, kde spoľahlivo zaženieme hlad. Bea vám preto posiela príbeh o kredenci a Martinka vám pripravila nákres s videom, aby ste si ho vedeli vyrobiť.
PaedDr. Martina Pavlikánová PhD.
8.4.2020Povedačky z múzea 17. 4. 2020
Piaty príbeh Bea venuje historickej hračke, koníkovi, ktorý jej prirástol k srdcu. Bola pri tom, keď ho pani kurátorka vzala do múzea. Martinka sa zase vytiahla a pripravila vám návod úžasného papierového pohyblivého koníka. Tešíme sa, že môžeme byť aspoň cez internet s vami a vy s nami.
PaedDr. Martina Pavlikánová PhD.
8.4.2020Povedačky z múzea 10. 4. 2020
Dnešné štvrté Povedačky z múzea venujeme nezvyčajným liturgickým hračkám.Vymizli z detských izbičiek. Bea vám posiela príbeh práve o nich a o ich význame. Ak chcete vedieť viac čítajte.
Martinka vám ukáže ako si môžete vyrobiť veľkonočný svietnik a zapáliť si v ňom sviečku keď budete smutní, alebo naopak veľmi veselí.
PhDr. Beáta Husová
2.4.2020Povedačky z múzea 3. 4. 2020
Tretia téma Povedačiek z múzea je plná medveďov. Príroda sa prebúdza zo zimného spánku a s ňou aj medvede. V príbehu sa dozviete, kedy vznikol prvý hračkársky medvedík. Podľa video návodu a nákresu si môžete vyrobiť papierového medvedíka s pohyblivými nohami.
PaedDr. Martina Pavlikánová PhD.
17.3.2020Povedačky z múzea 27. 3. 2020
Druhá téma Povedačiek z múzea sa bude krútiť okolo bábik. Sú tu od nepamäti a Bea vám posiela príbeh o bábike Aničke z kaučuku. Martinka dnes vytvorila návod na bábiku! Ale akú? Vyrobíte si ju z obyčajnej varešky. Keď bola malá, tak sa s takou hrávala. Ak vám mama dá aj dve, tri varechy, môžete s nimi hrať dokonca domáce divadlo.
PaedDr. Martina Pavlikánová PhD.
20.3.2020Povedačky z múzea 20. 3. 2020
Prvá téma Povedačiek z múzea sa zameria na autíčka. Príbeh o aute VB vám posiela mačka Malvína. Martinka vám zasa vytvorila papierovú skladačku. Sami si ju môžete vyfarbiť, vystrihnúť, zlepiť a na konci tvorivej práce získať papierové autíčko VB. Voľakedy si deti takto vyrábali hračky z návodov v časopise ABC. Neviete, čo je to za časopis? Opýtajte sa rodičov alebo starých rodičov, iste si ho pamätajú.
PaedDr. Martina Pavlikánová PhD.

Zobraziť výber stĺpcov tabuľky »

 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Detský ateliér > Vyhlasujem stop nude - múzeum online

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vyberáme:


Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

web & design , redakčný systém

  Prihlásiť sa