Orientačná ponuka


Bratislava

Múzeum mesta Bratislavy - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie

 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Domov

 

Venovali 30 minút slávy Múzeu mesta Bratislavy

zakladne logo
Publikácia je po dvoch rokoch na svete a vracia nás do spomienok na oslavy 150. výročia založenia múzea. Jedinečný projekt dotváral trojicu projektov MMB ocenenú cenou Múzeum roka 2018.
 

Odkazy


 
 
Autorka projektu Beáta Husová napísala: Krásne okamihy sa premenili na spomienky. Chvíle strávené v priateľskej atmosfére sa zakódovali do pamäti mesta Bratislavy a sú súčasťou najnovšej histórie múzea. Verím, že publikácia sa postupne stane zaujímavým archívnym materiálom pre budúcnosť. Vznikla v roku 150. výročia nepretržitej existencie múzea. 
blogDesať známych osobností kultúrneho života Kristína Tormová, Marián Miezga, František Kovár, Lujza Garajová Schrameková, Adela Vinczeová, Majo Labuda, Lukáš Latinák, Patrícia Garajová Jarjabková, Iveta Malachovská, Juraj Tabaček predstavili spolu s kurátormi Múzea mesta Bratislavy Danom Hupkom, Martou Janovíčkovou, Elenou Kurincovou, Zuzanou Francovou, Katarínou Harmadyovou a Jaroslavou Schmidtovou 10 významných expozícií múzea. Po príjemných sobotných popoludniach naplnených históriou, fotografovaním a zbieraním autogramov od osobností sa návštevníci presunuli do Ateliéru Múzeum má budúcnosť. S vedúcou výtvarného ateliéru, Martinou Pavlikánovou, vytvárali alternatívne grafiky ilustrujúce publikáciu. 
Výtvarne unikátne zvládnutá publikácia z dielne Petra Nosáľa (VŠVU, Katedra vizuálnej komunikácie) obsahuje umelecké fotografie tvorcov projektu od poprednej fotografky Táni Hojčovej. Publikácia je zaujímavo štruktúrovaná s fotografiami objektov múzeí, predstavením tematických múzeí MMB a výpoveďami umelcov, ktorí ctia históriu. Text oživujú otázky o expozíciách múzea. Správne odpovede sa čitatelia dozvedia na úplne poslednej strane.  
Venovali 30 minút slávy MMBVenovali 30 minút slávy MMBVenovali 30 minút slávy MMB

 
Kontakt: PhDr. Beáta Husová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 19.2.2021 / 19.2.2021
 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Múzeum žije!
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vyberáme:


Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

web & design , redakčný systém

  Prihlásiť sa