Orientačná ponuka


Bratislava

Múzeum mesta Bratislavy - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie

 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Domov

 

Rytieri na Devíne 3.9.2017

Rytieri na Devine_ stredovek
Na hrade Devín vás túto sezónu poslednýkrát privítajú Rytieri na Devíne a priblížia vám obdobie stredoveku prostredníctvom hraných scénok a rytierskych turnajov.
 

 
 
10,00 – otvorenie brán hradu Devín pre verejnosť
 
11,00 – otvárací ceremoniál

12,00 – “Božie súdy” – šermiarsko – divadelné predstavenie, ktoré nám priblíži doby, kedy sa súdne spory riešili aj pomocou zbraní

13,00 – ladné i veselé dobové tance

14,00 – kúzelnícke okienko

15,00 – “Ruže a meč” – veršovaná rozprávka pre veľkých i malých, kde nechýba nežná princezná, dobrý aj zlý princ a jedna zázračná ruža…

16,00 – “O príšerne krásnej princeznej” – rozkošné bábkové divadlo s jednou herečkou, hercom, dreveným domčekom a množstvom rozprávkových postavičiek a ožívajúcich predmetov

16,45 – “Rytiersky turnaj” – hlavný program dňa, v ktorom sa o priazeň publika budú tentoraz uchádzať nie štyria, ale hneď piati rytieri so svojimi tátošmi! Jazdecké skúšky šikovnosti, tanec, šerm a hlavne rytierske klanie – na to všetko sa môžete tešiť v pre tento rok poslednom rytierskom turnaji na hrade Devín!

18,30 – záverečný ceremoniál

19,00 – uzavretie hradu

Počas celého dňa sa môžete odviezť na živom alebo drevenom koni, navštíviť remeselné stánky, zastrieľa si v dobovej strelnici, zastaviť sa pri stánku s občerstvením či v čajovni, alebo si prezrieť celý hrad Devín. Tu dávame do pozornosti, že nanovo je sprístupnená horná časť hradu, takže si môžete vychutnať pohľad na šíre okolie z takmer vtáčej perspektívy.

Zároveň upozorňujeme ctených návštevníkov, že v areáli hradu Devín platí zákaz vstupu so psom s výnimkou vodiacich psov doprevádzajúcich slabozrakých a nevidiacich návštevníkov.

Rovnako upozorňujeme, že vstupné na podujatie je možné zaplatiť len v hotovosti, ako aj občerstvenie a remeselné výrobky u predajcov v areáli hradu.

Vstupné:

základné vstupné – 8€

zľavnené vstupné – 4€

rodinné vstupné – 13€
Facebook
 
Kontakt: Mgr. Zuzana Faboková
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 28.8.2017 / 28.8.2017
 

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vyberáme:


Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

web & design , redakčný systém

  Prihlásiť sa