Orientačná ponuka


Bratislava

Múzeum mesta Bratislavy - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie

 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Domov

 

Projekt ARTNOUVEAU2

dotazník
Povedzte nám, ako vnímate súčasnú situáciu a obmedzené možnosti cestovania a prístupu ku kultúre?
Múzeum mesta Bratislavy zdieľa v mene Fakulty architektúry a dizajnu, ktorá je za Slovenskú technickú univerzitu partnerom v medzinárodnom projekte Interreg Danube Transnational Programme s názvom ART NOUVEAU2, žiadosť o podporu distribúcie dotazníka o súčasnej situácii a obmedzených možnostiach cestovania a prístupu ku kultúre.
 

 
 
Projekt ARTNOUVEAU2 si kladie za cieľ propagovať kultúrne dedičstvo secesie a týmto spôsobom posilniť kultúrnu identitu dunajského regiónu. Partnerom projektu je aj Slovenská Technická Univerzita v Bratislave, ktorá sa prostredníctvom Fakulty architektúry a dizajnu v rokoch 2020 – 2022 podieľa na realizácii niekoľkých aktivít, ako napríklad edukačný program, výstava, online prednáškový cyklus, príprava digitálneho katalógu, podpora turizmu, organizovanie Svetového dňa Art Nouveau (World Art Nouveau Day/WAND, 10. jún).

Jedným z prvých dôležitých krokov projektu je prieskum, ktorý reaguje na aktuálnu situáciu, kedy je prístup verejnosti ku kultúrnym aktivitám obmedzený. Realizovaný je prostredníctvom dotazníka, ktorý vytvorilo Múzeum úžitkového umenia v Budapešti. Budeme radi, ak sa doň zapojíte a pomôžete nám tak získať cenné informácie: 
https://forms.gle/Nuiw7Z1crg85XT4K9

Viac informácií o projekte DTP3-748-2.2 ART NOUVEAU 2 podporeného v rámci Dunajského nadnárodného programu Interreg sa môžete dozvedieť na oficiálnej stránke:
http://www.interreg-danube.eu/approved-projects/artnouveau2

Projekt je vedený mestskou samosprávou mesta Oradea Municipiul Oradea (Rumunsko). V projekte ako ďalší partneri pôsobia: Slovenská technická univerzita v Bratisave, Mestské múzeum a kultúrne centrum v Oradea/Muzeul Orașului Oradea – Complex Cultural (Rumunsko), Národný inštitút pamiatok/Institutul Național al Patrimoniului (Rumunsko), Múzeum úžitkového umenia/Iparművészeti Múzeum (Maďarsko), Univerzita Kodolányi János Egyetem (Maďarsko), Rakúske múzeum úžitkového umenia MAK/Österreichisches Museum für angewandte Kunst (Rakúsko), Múzeum umeleckých remesiel/Muzej za umjetnost i obrt (Chorvátsko) a Štátny ústav ochrany kultúrnych pamiatok/Republički zavod za zaštitu spomenika kulture – Beograd (Srbsko).
#artnouveau2
 
Kontakt: Mgr. Barbora Lichvanová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 16.2.2021 / 16.2.2021
 

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vyberáme:


Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

web & design , redakčný systém

  Prihlásiť sa