Orientačná ponuka


Bratislava

Múzeum mesta Bratislavy - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie

 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Domov

 

Prišli k nám Rimania

Prišli k nám Rimania
Interaktívny vzdelávací program. Rozpráva o existencii vojenského tábora v Gerulate v Rusovciach. Upriamuje pozornosť na historický význam Gerulaty ako územia, ktoré bolo súčasťou Rímskej ríše v rámci hranice Limes Romanus. Program počas zimných mesiacov november - marec prebieha v špeciálnej expozícii Oživené učebnice v Starej radnici. V sezóne apríl - október odporúčame navštíviť Múzeum Antická Gerulata Rusovce. Autorky: PhDr. Beáta Husová; PaedDr. Martina Pavlikánová, PhD.
 

 
 

Interaktívny vzdelávací program je obsahovo zameraný na vznik, budovanie a civilný život v blízkosti tábora Gerulata, ale tiež o vojenskom tábore v Gerulate na prelome 1. a 2. storočia nášho letopočtu. Program poskytuje informácie o odeve, stravovaní, živote dospelých a detí. Interaktivitu podporujú pomôcky a rôzne činnosti: fotografické a textové listy, modelovanie vybratých zbierkových predmetov, riasenie tógy, určovanie korenín a potravín používaných v starovekom Ríme.    

Odhalí tiež deťom pamiatky a pozostatky múrov tábora Gerulata ako aj predmety, ktoré sa našli počas archeologického výskumu na uvedenom území. Program oboznamuje tiež so zložením rímskej armády a jej spôsobe boja.
 
Kontakt: PhDr. Beáta Husová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 31.8.2006 / 21.9.2017
 

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vyberáme:


Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

web & design , redakčný systém

  Prihlásiť sa