Orientačná ponuka


Bratislava

Múzeum mesta Bratislavy - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie

 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Domov

 

Príbeh Starej radnice ako vzdelávací program pre školy

Príbeh Starej radnice
Vzdelávací program "Príbeh Starej radnice" sa odvíja od virtuálnej podoby projektu podporovaného Fondom na podporu umenia. Vzdelávací program sa opiera o realitu zhmotnených informácií v rámci prechádzky publika v interiéri a exteriéri Starej radnice, ktorá je v strede mesta skoro 700 rokov. Program hovorí o jej premenách na pozadí histórie obdobia vlády Ondreja III. a jeho privilégií, Žigmunda Luxemburského a jeho vplyvu na Bratislavu a Starú radnicu...
 

 
 

"Príbeh Starej radnice" je programom v dvoch častiach - reálnej a virtuálnej podobe.
Reálna časť programu sa odvíja od virtuálnej podoby projektu podporovaného Fondom na podporu umenia. Ide o virtuálnu hru s fyzickým rozhraním, ktorá je vo vzdelávacom programe zhmotnená cez reálne prechádzanie v interiéri a exteriéri Starej radnice v jej takmer 700 ročnom trvaní. Hovorí o jej premenách na pozadí histórie obdobia vlády Ondreja III. a jeho privilégií, Žigmunda Luxemburského a jeho vplyvu na Bratislavu a Starú radnicu, ale aj ďalších panovníkov.

Virtuálna časť projektu vtiahne návštevníka do dejín významnej civilnej stavby v historickom jadre mesta a stane sa tvorcom jednotlivých stavebných fáz architektúry Starej radnice, ktorú dnes chápeme ako komplex budov. Návštevník má možnosť pohybovať sa v čase od 14. storočia do 21. storočia a sledovať stavebný a historický vývoj Starej radnice. Virtuálny príbeh umožní návštevníkom reálne porovnať súčasnú podobu Starej radnice s jednotlivými etapami jej stavebného rozvoja, ktoré sú v súčasnosti neviditeľné. Práve tento moment sľubuje vzrušenie pri virtuálnom odhaľovaní stavebných fáz.

Miesto realizácie: Múzeum dejín mesta - Stará radnica
Dĺžka trvania programu: cca 90 minút
Cieľové skupiny.  žiaci základných škôl a osemročných gymnázií, študenti stredných a vysokých škôl. Skúsené múzejné pedagogičky ho prispôsobujú na základe požiadaviek pedagógov a veku návštevníkov.
 
Kontakt: PhDr. Beáta Husová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 20.9.2018 / 20.9.2018
 

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vyberáme:


Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

web & design , redakčný systém

  Prihlásiť sa