Orientačná ponuka


Bratislava

Múzeum mesta Bratislavy - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie

 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Domov

 

PhDr. Pavel Habáň

Autor výstavy
Vitajte a nevyzúvajte sa prosím
 

 
 
Pavel Habáň

Zastavenie druhé: 14. november 2006, začiatok o 10.00 h v Starej radnici  

PhDr. Pavel Habáň, autor výstavy Vitajte a nevyzúvajte sa prosím 

Prítomnosť PhDr. Pavla Habáňa uvoľňuje atmosféru stretnutia a napĺňa ju pohodou, vtipom a optimizmom. Jeho poslucháči nadobudnú pocit, že život je vlastne jedno veľké a krásne dobrodružstvo, aj keď prinesie smutné chvíle. Je nepochybne osobnosťou, výnimočnou práve vďaka svojmu optimizmu. Drieme v ňom umelecký talent, ktorý utvrdil vo svojom rodnom Uherskom Hradišti. Vyučil sa a zmaturoval v odbore umelecká keramika. V rokoch 1974 - 1978 absolvoval štúdium národopisu na FFUK v Bratislave. Po ukončení školy krátko pôsobil v Slováckom múzeu v Uherskom Hradišti. Opäť však prichádza do Bratislavy a pracuje vo vtedajšom Slovenskom ústave pamiatkovej starostlivosti a ochrany prírody. Od roku 1987 je zamestnancom Slovenského národného múzea v Bratislave a venuje sa militáriám. Ako o ňom píše Ladislav Mlynka, "stáva sa zasväteným a nadšeným znalcom" v uvedenej oblasti. 

V roku 1989 založil Klub leteckej histórie pri historickom múzeu SNM v Bratislave. Klub sa zaoberal zisťovaním a mapovaním zostrelených, či havarovaných lietadiel na našom území počas druhej svetovej vojny. Za svoje vedomosti a za vysokú prfesionalitu bol v roku 1993 vymenovaný za súdneho znalca v odbore starožitnosti, v odvetví historických zbraní. Od roku 1997 sa vydal na cestu podnikania. Je majiteľom útulných starožitností  a galérie Classic v Michalskej veži.  Nájdu sa tu rozmanité dobové  predmety, ktoré za desiatky rokov zmenili svoju funkciu. Z vecí úžitkových sa stali vzácne artefakty pre radosť všedného žitia. 

Charizma PhDr. Pavla Habáňa sa prejavuje nielen v jeho kráľovstve v Michalskej veži, ale aj na seminároch, prihovára sa odbornej verejnosti prostredníctvom článkov. Jeho invenciu a profesionalitu môžete ako návštevníci Múzea mesta Bratislavy  obdivovať prostredníctvom hore uvedenej výstavy s podtitulom  Naše bývanie v päťdesiatych rokoch. Priatelia - Vitajte a nevyzúvajte sa prosím... 

 
Kontakt: PhDr. Beáta Husová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 6.12.2006 / 6.12.2006
 

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vyberáme:


Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

web & design , redakčný systém

  Prihlásiť sa