Orientačná ponuka


Bratislava

Múzeum mesta Bratislavy - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie

 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Domov

 

MUDr. Mária Chmielová

Detská lekárka sa vyznáva zo svojich pocitov
keď bola sama dieťaťom
 

 
 
Mária Chmielová

Zastavenie prvé: 07. november 2006, začiatok o 10.00 h v Starej radnici  

MUDr. Mária Chmielová

MUDr. Mária Chmielová, patrí medzi ľudí s veľkou empatiou. Povieme si lekárka, veď sa to od nej očakáva. Ona je však výnimočná, pretože neliečila len detské nevládne telíčka, ale aj ich dušičky. Hovoria to všetky mamičky. Prichádzali s dôverou k pani doktorke počas jej lekárskej praxe. Každá matka mi dá za pravdu, že so strachom v očiach popisuje chorobu dieťaťa a upiera s dôverou oči na lekára. Určite si aj MUDr. Chmielová dobre pamätá tie nešťastné oči rodičov chorých detí a zároveň smutné očká ubolených detí.

Svoju profesionálnu prax začala veľmi skoro, lebo ako sedemnásťročná už študovala v prvom ročníku lekárskej fakulty. Po absolvovaní  1. a 2. atestácie ju prax lekárky neustále nútila vzdelávať sa. Postupne do jej životopisu pribúdali ďalšie odbornosti: špecializácia detský lekár pre obvodnú prax, sociálne lekárstvo, atestácia z organizácii zdravotníctva, revízneho lekárstva. Sama hovorí: "To všetko bolo potrebné, v medicíne to inak nejde"... Tak sa postupne z odbornej lekárky pre deti, stala primárka detského pracoviska v Karlovej Vsi, potom krajská detská lekárka pre mesto Bratislava, pritom práca na detskej klinike na Kramároch. 

MUDr. Mária Chmielová, ako ju mi múzejníci poznáme, lebo bola chvíľu aj našou kolegyňou, je optimistka so srdcom, ktoré bije pre blížneho svojho. Máme ju radi, a preto sa veľmi tešíme na besedu. Keďže rozumie aj detskej dušičke, môžte sa deti na ňu tešiť aj vy. Rada sa s nami podelí o jej detstvo v päťdesiatych rokoch.     

 

 
Kontakt: PhDr. Beáta Husová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 6.12.2006 / 6.12.2006
 

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vyberáme:


Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

web & design , redakčný systém

  Prihlásiť sa