Orientačná ponuka


Bratislava

Múzeum mesta Bratislavy - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie

 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Projekty > Projekty 2015 > Maľované dejiny Bratislavy

 

Maľované dejiny Bratislavy - výročná cena časopisu Pamiatky a múzeá za rok 2015

Maľované dejiny Bratislavy
Významné ocenenie pre Maľované dejiny Bratislavy - Deti ilustrujú príbehy Pavla Dvořáka. Projekt Múzea mesta Bratislavy - autorky PhDr. Beáty Husovej, ktorá prizvala do projektu výnimočnú osobnosť, autora príbehov z histórie Bratislavy, PhDr. Pavla Dvořáka, poukazuje na skutočnosť, že aj história môže byť zaujímavá a hravá. Príkladom toho je dvojročný projekt, ktorý bol poňatý ako ilustrátorská súťaž pre mladé talenty a jeho výstupom je pútavá publikácia venovaná deťom, rodičom a pedagógom.
Spomedzi 113 nominovaných na výročné ceny časopisu Pamiatky a múzeá za rok 2015 získalo Múzeum mesta Bratislavy cenu v kategórií AKCIE - PODUJATIA za podujatie Maľované dejiny Bratislavy - Deti ilustrujú príbehy Pavla Dvořáka, ako efektívnej múzejno-pedagogickej aktivity formujúcej vzťah detí k dejinám hlavného mesta Slovenska.
Slávnosť sa konala 8.9.2016 na Zvolenskom zámku. Ceny boli odovzdané na slávnostnom otvorení Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2016 v Slovenskej republike, ktoré sa konalo za účasti zástupcov Ministerstva kultúry SR, vydavateľov revue, Mesta Zvolen, Združenia historických miest a obcí SR a ďalších organizátorov.
 

 
 
 
Kontakt: PaedDr. Martina Pavlikánová PhD.
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 21.9.2016 / 21.9.2016
 

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vyberáme:


Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

web & design , redakčný systém

  Prihlásiť sa