Orientačná ponuka


Bratislava

Múzeum mesta Bratislavy - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie

 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Domov

 

Vybrané dokumenty

Radené zostupne ZmenenéNázov a anotáciaZodpovedá
15.1.2021Z anonymity vystupuje... Štefan Holčík
Z anonymity vystupovať nemusí. Je známou osobnosťou, ktorá žije pre históriu. Neváha vždy pomôcť, neváha kúpiť za svoje peniaze vzácne predmety a venovať ich do múzea, neváha skočiť do kontajneru a vybrať secesné čelo postele. Niekedy je prísny, no v skutočnosti nám nezištne odovzdáva vedomosti, aby sme sa mohli posunúť ďalej. Máme radi jeho humor, ktorý občas vkladá aj do príbehov histórie. Štefan Holčík je osobnosť, ktorú si v Múzeu mesta Bratislavy úprimne vážime.
Zložka dokumentov: Z anonymity...
PhDr. Beáta Husová
4.1.2021Uzatvorenie múzeí MMB do 7. februára 2021
Milí návštevníci, MMB reaguje na aktuálne nariadenie vlády a svojho zriaďovateľa – hlavné mesto SR Bratislavy – pod vplyvom nepriaznivej pandemickej situácie. Pristupuje zodpovedne k danej situácii a predlžuje uzavretie tematických múzeí do 7. februára 2021.
Zamestnanci múzea sa naďalej tešia na stretnutia s verejnosťou v stálych expozíciách, na výstavách a programoch pripravených na rok 2021.
Zložka dokumentov: Archív office 2020
PaedDr. Martina Pavlikánová PhD.
2.1.2021Celý NKP hrad Devín uzatvorený
Milí návštevníci, od 3. januára 2021 uzatvára vedenie Múzea mesta Bratislavy celý NKP hrad Devín až do odvolania. Dôvodom je zhoršená pandemická situácia.
Zložka dokumentov: Archív office 2020
PhDr. Beáta Husová
20.12.2020PF´2021 [JPG, 408 kB]
Milí priaznivci Múzea mesta Bratislavy, želáme vám pokojné prežitie vianočných sviatkov a rok 2021 naplnený zdravím a peknými zážitkami na výstavách a podujatiach, ktoré pre vás pripravujeme.
Kolektív zamestnancov múzea.
Zložka dokumentov: Archív office 2020
PhDr. Beáta Husová
19.12.2020Ako sa hrali naši... RTVS Kultúra.sk
Zložka dokumentov: Archív výstav 2020
PhDr. Beáta Husová
14.12.2020Vydanie zborníka z vedeckej konferencie „Janko Jesenský a Jozef Gregor Tajovský: pramene – dimenzie – reflexia
Múzeum mesta Bratislavy v roku 2019 usporiadalo pri príležitosti 145. výročia narodenia Janka Jesenského a Jozefa Gregora Tajovského vedeckú konferenciu s názvom Janko Jesenský a Jozef Gregor Tajovský: pramene – dimenzie – reflexia, ktorá sa uskutočnila vo Faustovej sieni MMB. V závere roka 2020 bolo možné vďaka úspešnému získaniu finančných prostriedkov z dotačného systému Fondu na podporu umenia vydať recenzovaný konferenčný zborník.
Zložka dokumentov: Projekty 2020
PhDr. Daniel Hupko, PhD.
27.11.2020Generálna rekonštrukcia Michalskej veže
Múzeum mesta Bratislavy od 1. decembra 2020 uzatvára približne na dva roky Michalskú vežu – Múzeum zbraní. Návštevníci majú možnosť ešte do 29. 11. 2020 navštíviť naše tretie najobľúbenejšie múzeum, pozrieť si expozíciu a potešiť sa výhľadom na mesto. Z veže ho máte ako na dlani. Dôvodom uzavretia je dlho očakávaná generálna obnova architektonicky vzácneho objektu v historickom centre mesta.
Zložka dokumentov: Múzeum žije!
PhDr. Beáta Husová
22.11.2020Tvoríme bezbariérové múzeum
MMB – Múzeum dejín mesta v Starej radnici je prvým múzeom v Bratislave, ktoré má texty odborných panelov v expozícii preložené do slovenského posunkového jazyka a stáva sa tak komfortnejšie pre nepočujúcich návštevníkov. Dobrá vec sa podarila vďaka spolupráci s OZ DeafStudio, ktoré sa zapojilo do projektu Ministerstvá kultúry „Prieskum bezbariérového prístupu múzeí a vybraných kultúrnych inštitúcií na Slovensku z hľadiska nepočujúcich osôb“ a Erasmus+ od Iuventy Museum and Art Education for Deaf Empowerment – MADE (Múzejné a umelecké vzdelávanie pre posilnenie nepočujúcich). Projekt sleduje vzdelávanie ľudí v umeleckých smeroch, kde patria aj múzeá a nabáda ich, aby sa stali múzejnými sprievodcami pre nepočujúcich návštevníkov.
Zložka dokumentov: Múzeum žije!
PhDr. Beáta Husová

Zobraziť výber stĺpcov tabuľky »

 

Kontext

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vyberáme:


Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

web & design , redakčný systém

  Prihlásiť sa