Orientačná ponuka


Bratislava

Múzeum mesta Bratislavy - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie

 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Projekty > Projekty 2017 > Reštaurovanie obojstranne maľovanej zástavy spolku devínskych lodníkov

 

Chladné zbrane - autorská výstava Tomáša Achsa

symbol Múzea dejín mesta v Starej radnici
Výstava Chladné zbrane prezentuje druhy a typy vojenských, úradníckych a spolkových chladných zbraní z obdobia Prvej česko-slovenskej republiky od jej vzniku v roku 1918 do Mníchovského diktátu v roku 1938, Slovenského štátu, Ríšskeho protektorátu Čechy a Morava, obdobia spoločného štátu do roku 1993 i po vzniku Slovenskej republiky.
 

 
 
Chladné zbrane - autorská výstava Tomáša Achsa - Časť výstavy je venovaná malosériovej výrobe ceremoniálnych chladných zbraní firmou AT Manufacture a autorskej tvorbe jej zakladateľa Tomáša Achsa. Výstava potrvá do 28. 4. 2019. Sprístupnená v Starej radnici denne okrem pondelka. Ut-pia 10.00, posledný vstup 16.30; so-ne 11.00, posledný vstup 17.30.Srdečne s autorom pozývame na návštevu výstavy v Starej radnici, v historickom suteréne. 

Autor výstavy Tomáš Achs sa narodil v Bratislave 1.1.1969 ako prvorodený syn v bankárskej rodine. Už od detstva prejavoval kladný vzťah ku krásnym veciam, ktorý vyvrcholil láskou ku chladným zbraniam. Ukončil strednú školu, odbor umelecké kováčstvo, absolvoval dvojročnú základnú vojenskú službu u špeciálnych jednotiek PTP. Následne nastúpil do Slovenského národného múzea -Historického múzea ako konzervátor a reštaurátor zbraní. Po odchode z múzea sa naplno začal venovať výrobe chladných zbraní inšpirovaných Prvou ČSR a Slovenským štátom a tým obnovil zašlú slávu slovenských výrobcov týchto zbraní. Výsledky jeho práce si zo Slovenska v podobe prezidentských darov odniesli prezidenti Bush, Klaus, Putin a aj anglická kráľovná. Rovnako realizoval aj výzbroj čestnej stráže prezidenta Slovenskej republiky a mnoho ďalších významných projektov.

 


 
Kontakt: PhDr. Beáta Husová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 14.3.2019 / 14.3.2019
 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Výstavy
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vyberáme:


Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

web & design , redakčný systém

  Prihlásiť sa