Orientačná ponuka


Bratislava

Múzeum mesta Bratislavy - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie

 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Domov

 

Bratislava Design Week

výstava  BDW
Múzeum mesta Bratislavy (MMB) a o. z. Aparát spoločne prinášajú návštevníkom od 3. 12. 2020 do 15. 1. 2021 do priestorov Apponyiho paláca výstavu súčasného dizajnu. Výstava je súčasťou Medzinárodného festivalu Bratislava Design Week a veľmi netradične a zaujímavo prepojí súčasné dizajnérske diela v kontraste prostredia paláca z 18. storočia
Od 4. 12. 2020 do 15. 1. 2021 bude sprístupnená v Apponyiho paláci výstava Bratislava Design week. Inštalácie sa týkajú 1. a 2. poschodia Apponyiho paláca.
Návštevníci výstavy zaplatia vstupné 4 €, zľavnené 2 €, tak ako bežné vstupné do múzea.

4. 12. – 6. 12. 2020 Na výstavu v týchto dňoch budú platiť do Apponyiho paláca aj vstupenky zakúpené v galérii Zoya na Ventúrskej ulici 1.
 

 
 

„Najintenzívnejšie medzinárodné podujatie dizajnu na Slovensku“ vzniklo v roku 2009 ako Dizajnvíkend, od roku 2013 ho poznáme ako Bratislava Design Week. Cieľom organizátorov je predstaviť verejnosti „crème de la crème“ z oblasti dizajnu, ktorý vzniká prísnym výberom z toho najlepšieho z domácej scény: od výrobcov, predajcov, dizajnérov, nezávislých značiek, študentov dizajnu, experimentálneho dizajnu až po módu a vybrané projekty a dizajnérov zo zahraničia.

Hlavnou témou tohto ročníka je PREMENA / Transformácia. BADW ňou prirodzene reaguje na aktuálnu situáciu - meníme sa my, mení sa svet, menia sa pravidlá – a reflektuje ju v kurátorských výstavách, v diskusiách, vizuále a dotýka sa aj výstavných priestorov.

 

vystava

Jednou z dvoch centrál tohtoročného BADW sa stal Apponyiho palác - sídlo nášho Múzea historických interiérov, v ktorom prebehne hlavná medzinárodná kurátorská výstava TRANS FORM. V rámci nej sa do expozície nainštalujú alebo „infiltrujú“ súčasné experimentálne dizajnérske práce akcentujúce “future thinking”. Vznikne tak zaujímavá konfrontácia súčasného dizajnu s historickým mobiliárom a interiérmi. Kurátorkami výstavy sú Silvia Sukopová a Ľubica Hustá v spolupráci s Gabrielou Smetanovou. Na výstave sa odprezentujú diela dizajnérov zo 7 krajín a výstava prebehne na obidvoch výstavných poschodiach paláca.  

 Aj BADW presunie časť svojho programu v súvislosti s aktuálnou situáciou do online priestoru. Výstavy si tak budú môcť návštevníci pozrieť aj online - formou video prehliadok. Rovnako - živé stretnutia a diskusie - nahradí online program z improvizovaného BADW štúdia v Apponyiho paláci. Kompletný programový prehľad nájdete na odkaze http://www.bratislavadesignweek.sk/program-2020/.

 

Organizácia predaja vstupeniek na výstavu Bratislava Design Week

Od 4. 12. 2020 do 15. 1. 2021 bude sprístupnená v Apponyiho paláci výstava Bratislava Design week. Inštalácie sa týkajú 1. a 2. poschodia Apponyiho paláca. Návštevníci výstavy zaplatia vstupné 4 €, zľavnené 2 €, tak ako bežné vstupné do múzea.

4. 12. – 6. 12. 2020 Na výstavu v týchto dňoch budú platiť do Apponyiho paláca aj vstupenky zakúpené v galérii Zoya na Ventúrskej ulici 1.

 

 

 

 


 

 
Kontakt: PhDr. Beáta Husová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 1.12.2020 / 1.12.2020
 

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vyberáme:


Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

web & design , redakčný systém

  Prihlásiť sa