Cesta: Titulka > Domov

15. ročník Rímskych hier 2013 bol úspešný

Symbol muzea Antickej Gerulaty
Rímske hry 2013 sa vydarili.
Navštívilo ich 781 spokojných návštevníkov, ktorí si mali možnosť odskúšať nové súťažné disciplíny. Ústredný program tvorila detská prehliadka múzea pod vedením PhDr. Beáty Husovej a Mgr. Justíny Striešovej obohatená interaktívnymi listami, ktoré si detský návštevník vzal domov a k získaným poznatkom sa môže kedykoľvek vrátiť. Podobne úspešná bola odborná prednáška po múzeu s hlavnou archeologičkou PhDr. Jaroslavou Schmidtovou. Vyvrcholením programu boli gladiátorské zápasy v podaní členov Tovarišstva starých bojových umení a remesiel.

Odkazy

Návštevníci sa zabávali, získali nové zážitky a poznatky aj z oblasti práce archeológa, naučili sa určovať nálezy podľa tabuliek. Dospelí odhaľovali rímske citácie a nápisy na náhrobných kameňoch inštalovaných v múzeu. Deti zažili prípravu legionárov na boj a nechýbali Rímske chute. Nesúťažné disciplíny boli oddychom a zábavou. Úspech mali spoločenské  hry, ktoré hrali Rimania hlavne krčmách a legionári si nimi skracovali čas medzi bojovými útokmi. V Ateliéri Gerulata si mohli návštevníci vytočiť na hrnčiarskom kruhu „vlastný umelecký predmet“ inšpirovaný zbierkovými predmetmi z Gerulaty a modelovať z hliny busty, či vytvárať netradičnou technikou obrázky podľa predlôh obrazov zo starovekého Ríma.

Záver podujatia patril predstaveniu urbanisticko-architektonická súťaže pod názvom  "Rekonštrukcia areálu Múzea Antická Gerulata – Bratislava – Rusovce v kontexte urbánneho prepojenia". Súťažné návrhy sú do konca sezóny v Antickej Gerulate v Rusovicach vystavené pre verejnosť.

Kontakt: PhDr. Beáta Husová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 9.9.2013 / 9.9.2013