Cesta: Titulka > Domov

1000 ROKOV / 21. 5. 2019 / Jurenákovci a Fischerovci. Dve prešporské meštianske rodiny vo svetle múzejných dokumentov

1000 ROKOV
Prednáškový cyklus venovaný priateľom Bratislavy, milovníkom histórie a architektúry pod značkou 1000 ROKOV je voľným pokračovaním predchádzajúcich troch ročníkov. V roku 2019 sa zameria na historické príbehy rodov a rodín Bratislavy – Prešporka 17. – 20. storočia.
21. 5. 2019 o 15.00, Faustová sieň, Stará radnica
Lístky je možné zakúpiť v predpredaji v pokladni v Starej radnici.
Maximálny počet účastníkov: 65

21. 5. 2019

Mgr. Zuzana Francová, Múzeum mesta Bratislavy

Rozprávanie priblíži príbehy dvoch významných obchodníckych a podnikateľských rodín.

Ich členovia boli predkami známej osobnosti hudobného života Bratislavy, prof. Jána (Hansiho) Albrechta (1919 – 1996). Mali tiež vzťah k hudbe a výtvarnému umeniu, čo dokumentuje aj bohatý zbierkový fond Múzea mesta Bratislavy.

Kontakt: PaedDr. Martina Pavlikánová PhD.
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 15.5.2019 / 15.5.2019